Napsal 10. únor 2019 Tadeáš Mima v rubrice Cesta do superligy

Cesta do superligy: Jonáš Kůra

I když patří k nejmladším hráčům mužstva, má v něm důležitou úlohu a umí pomoct k výhře. Hattrick se může spolehnout na výkony Jonáše Kůry, který je věrným odchovancem klubu. A společně s ním již brzy vyrazí na potenciální cestu do Tipsport Superligy.

Cesta do superligy: Jonáš Kůra

Letos nastupuješ druhý rok za A-tým Hattricku, přičemž patříš k mladším hráčům. Jak ses cítil, když jsi dostal poprvé možnost trénovat a hrát s muži?
Je to druhý rok, co můžu oficiálně hrát v dospělé kategorii, ale s muži Hattricku už trénuji asi čtyři roky. Loňská sezóna byla jiná než ta letošní, kromě toho jsem se k týmu připojil až k jejímu konci. Družstvo navíc bylo v úplně jiné situaci než letos. Určitě si této šance vážím a myslím si, že mě to už od začátku posouvá o hodně dál.

Byl v té době nějaký hráč z kádru, který byl pro tebe vzorem a motivací do další práce?
Asi bych neřekl úplně vzorem, protože vzor jsem vždy měl především v hráčích ze Švédska a Finska. Ale určitě mi mnoho zkušenějších spoluhráčů něco předalo. Rozhodně jsem se také snažil spoustu věcí okoukat a potom napodobovat.

Nyní už je doba jinde. Hattrick před sezónou posílil a obměnil sestavu, které jsi i ty součástí. Co všechno jsi musel obětovat, abys mohl hrát na takto vysoké úrovni?
Za celou dobu, co florbal hraji, jsem mu obětoval už opravdu hodně. Zdaleka nejvíce to stojí můj volný čas, ale pořád mě to baví, takže si nestěžuji. (úsměv)

S týmem se blížíte k letošnímu play-off, nejdůležitější části ročníku. Máš nějaké silné vzpomínky na dobu, kdy jsi sledoval Hattrick ve vyřazovací části ještě jako divák?
Dokud jsem sám za muže nemohl nastupovat, sledoval jsem na tribuně téměř každý soutěžní zápas. Takže vzpomínám na všechny sezóny v první lize, kdy bylo blízko k postupu do superligy. (V letech 2012, 2014 a 2017 hrál Hattrick baráž o postup do nejvyšší soutěže. Pokaždé však neúspěšně, pozn. aut.)

V mládežnických kategoriích jsi už odehrál nespočet vyřazovacích utkání. Co tě na takových duelech baví a co při nich prožíváš?
Těžko jednoznačně říct. Asi si nějak nepřipouštím, že jde o vyřazovací část. Do takového zápasu vždy jdu jako do každého jiného. Chci ze sebe vydat co nejlepší výkon a tím pomoct k co nejlepšímu výkonu týmu, kde na konci je naším společným cílem vítězství.

Do play-off jdete s ambicemi na postup do Tipsport Superligy. Je to více zodpovědnost, nebo radost mít před sebou takový velký cíl?
Rozhodně radost, ale zčásti i ta zodpovědnost. Myslím si, že naplnění takového cíle může být jedním z momentů, pro který florbal hrajeme.