Napsal 7. únor 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Hattrick nesmí polevit, další body lze získat v Petrovicích

Hattrick bude bojovat o pátou výhru v řadě. Utkání 24. kola první ligy zavede Brno do Petrovic, které naopak chtějí napravit minulou porážku z Českých Budějovic. Svěřenci Marka Fialy jsou navíc stále ve hře o první místo po základní části.

Hattrick nesmí polevit, další body lze získat v Petrovicích

Od prohry s Havířovem dosahuje Hattrick dobrých výsledků. Důkazem jsou čtyři výhry z předešlých čtyř duelů. Naposledy Brňané uspěli na vlastním hřišti, kde pokořili ve skvělém zápase Florbal Ústí 5:4. Tři body je pak vynesly na první pozici tabulky, jenže z něj je později sesadili o skóre Black Angels. Hattrick přesto drží třináctibodový náskok na třetí Karlovy Vary a má jistotu, že do play-off nepůjde hůře než z druhé příčky.

Petrovice jsou sice mimo vyřazovací část, ale motivace jim ani tak nechybí. Chtějí se totiž z desátého místa posunout na deváté, které by jim zaručovalo udržení v soutěži. Aby se to Petrovicím podařilo, musely by dohnat mezeru čtyř bodů na Start98. Výsledek utkání proto bude pro oba týmy velice důležitý a může určit další průběh sezóny. Pro Hattrick by bylo vítězství v základní části velkým lákadlem, díky němuž by dostal šanci volit jako první při Výběru soupeřů.

Bilance vzájemných zápasů trvá od loňského ročníku. Hattrick zatím vždy Petrovice porazil, i když v listopadu 2017 to zvládl až díky samostatným nájezdům. První vzájemný duel letošní sezóny pak dopadl jednoznačně 9:2, když za Brno nastřílel hned tři góly David Sládeček.

„Popravdě, od Petrovic se dá očekávat leccos. Mají v týmu pár zajímavých jmen. Ale myslím si, že když navážeme na utkání s Ústím, zvládneme to v pohodě,“ nepochybuje florbalista Hattricku Matěj Hronek.

Právě on bodoval v každém střetnutí od začátku nového kalendářního roku – za čtyři souboje zaznamenal pět gólů a tři asistence. Když se přičte i období před Hronkovým hostováním ve Švýcarsku, táhne se jeho bodová série už deset zápasů. Nejproduktivnějším hráčem mužstva i soutěže však zůstává Luděk Ondráček (42+38).

Utkání Petrovice–Hattrick se uskuteční v sobotu 9. února od 17 hodin. Dějištěm měření sil bude hala ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné.