Napsal 5. únor 2019 Tadeáš Mima v rubrice Cesta do superligy

Cesta do superligy: Play-off může být bránou k historickému úspěchu

Blíží se chvíle, kdy nebude kam uhnout. Základní část první ligy vstoupila do svého posledního měsíce a Hattricku zbývá odehrát závěrečné tři zápasy. Po nich bude následovat play-off, které rozhodne o výsledku sezóny. A mužstvo cítí příležitost zabojovat o historický postup do Tipsport Superligy.

Cesta do superligy: Play-off může být bránou k historickému úspěchu

Hattrick nastupuje v druhé nejvyšší soutěži už od roku 2011. Za předchozích sedm sezón poznal vrcholy i pády a letos prokazuje, že je připraven se o svoji šanci opět poprat. To potvrzují svěřenci Marka Fialy dobrými výkony již od úvodních utkání. Po 23 kolech Brňané figurují v popředí tabulky a mohou se stát vítězem dlouhodobé fáze ligy.

Tým Hattricku se opírá o velkou sílu kolektivu. Zkušenosti ve spojení s mladými talenty dávají naději, že letošní ročník je tou pravou možností pro postup. Herní kvalitu prokazují také posily, které v minulosti superligu už úspěšně hrály. Celý kádr má motivaci uspět a společně dosáhnout postupového cíle. Hráči však zároveň vědí, že žádného soupeře není dobré podceňovat. A to bude platit i v play-off.

Vyřazovací část má vždy speciální kouzlo. Bojuje se o vše, není prostor na chyby a vítěz se může těšit z velké odměny. Tou je možnost postoupit mezi čtrnáct nejlepších českých klubů, které hrají v Tipsport Superlize. Právě to je cíl, po němž Hattrick touží a chce tuto cestu absolvovat až do úplného konce.

„Myslím, že budu mluvit za celou kabinu: Nesmíme si dát jiný cíl než postup. Brno by mělo mít takový superligový tým, který tu chybí,“ řekl před začátkem sezóny prezident klubu Dan Koubek. A kdy jindy naplnit tento sen než nyní? Pokud Hattrick předvede maximum ze svých dovedností, může odehrát skvělé zápasy s jakýmkoliv soupeřem.

Co žene jednotlivé hráče, aby s týmem dosáhli historického úspěchu? Nejen toto téma rozebere rubrika rozhovorů „Cesta do superligy“, jež bude doprovázet poslední měsíc před play-off. Začínáme již tento týden a vy můžete být u toho, abyste dopodrobna poznali klíčové osobnosti mužstva.