Napsal 15. května 2023 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Hattrick B10 bojoval na Prague Floorball Cupu

S turnajovou účastí se statečně popraly mladé naděje Hattricku v Praze. Družstvo B10 se zúčastnilo Prague Floorball Cupu Spring, na němž se probojovalo do osmifinále A-pavouka.

Hattrick B10 bojoval na Prague Floorball Cupu

Do základní skupiny vstoupili Brňané úspěšně, když porazili 7:3 Rosice. Co se týče bodů, dařilo se především Tomáši Hitrovi (2+2) se Šimonem Mahdalem (1+3). Lepší úvod PFC si mohlo družstvo představit jen stěží.

Na jediný páteční duel navázal Hattrick B10 v sobotu ráno proti Mladé Boleslavi, jenže neúspěšně. Středočeši zvládli utkání 4:0 a před FBŠ stál klíčový úkol – vypořádat se na závěr skupiny se Spartou, aby je čekal „áčkový” pavouk play-off.

A důležitý výsledek Hattricku nakonec neunikl. Proti sparťanům dosáhli na vítězství 10:3, což jim zaručilo postup do osmifinálové fáze turnaje. V individuálních statistikách se zadařilo Mikuláši Grycovi, který skóroval hned třikrát.

Dále ve vyřazovací fázi se však Hattrick již nedostal. Nad brněnské síly se vytáhl Liberec, jemuž zápas sedl lépe a dovedl ho k výhře 9:4. Klukům z týmu B10 přesto náleží respekt za odmakaný turnaj a pěkné umístění mezi silnými soupeři.