Napsal 8. května 2023 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Skvělý úspěch elévek! Na Czech Floorball Champ braly zlato

Z parádního výsledku se mohou radovat elévky Hattricku Brno. O uplynulém víkendu startovaly na pražském turnaji Czech Floorball Champ, kde poměřily síly s celorepublikovou konkurencí. A díky parádním výkonům si došly až pro zlaté medaile.

Skvělý úspěch elévek! Na Czech Floorball Champ braly zlato

Mladé zástupkyně Hattricku působily přesvědčivě už od úvodních duelů. Otevírací zápas skupiny Olomoucí sice nešlo o žádný snadný souboj, Brňanky ale i přesto situaci zvládly a zvítězily 6:3. V sobotním programu si navíc poradily vysoko 11:0 s Novým Strašecím a 17:1 rozstřílely České Budějovice.

Jihomoravské družstvo tak bylo rozjeté a zdálo se, že mu postup do finále neunikne. Do něj by Hattrick pokračoval ve chvíli, kdyby ve skupině obsadil některé z prvních dvou míst. A tento cíl se začal ještě výrazněji rýsovat v neděli – elévky porazily na úvod dne Bohemians výsledkem 6:1 a dodaly jasný úspěch 12:2 nad Chodovem.

Postup do finále se tak stal skutečností. Hattrick prosvištěl skupinou s krásným součtem skóre 52:7, přičemž neutrpěl ani jedinou porážku. Zbývalo tak udělat poslední krok v cestě za zlatými medailemi, a sice zopakovat si dopolední bitvu s hráčkami Bohemians, jež skončily s odstupem tří bodů druhé.

Brněnské mladé naděje se soupeře nezalekly a navázaly na skvělé výkony, které ukazovaly po celou dobu turnaje. Hattrick tedy ovládl také finále Czech Floorball Champ, když klokankám nadělil debakl 12:2. Elévky tak rozšířily medailovou sbírku Hattricku z tohoto turnaje, když loni na stejné akci vybojovaly bronz mladší žákyně.