Napsal 9. dubna 2023 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Dorostenci uhráli na mistrovství ČR čtvrté místo

Fantastickou jízdu zakončili dorostenci na mistrovství České republiky. V sobotu vyřadili Brňané Bohemians a dostali se do bojů o medaile. Na cenný kov sice Hattrick nakonec těsně nedosáhl, celkově se však rozhodně neztratil a završil parádní sezónu super výkony.

Dorostenci uhráli na mistrovství ČR čtvrté místo

Brňané postoupili mezi čtveřici nejlepších týmů Česka hlavně díky prvnímu zápasu turnaje. Na úvod čtvrtfinále porazili Bohemians relativně komfortně 4:1, když se postupně trefili Jáchym Eliáš, Matěj Novotný, Michal Horák a Jakub Vařecha.

Večerní odveta už tak hladce nešla, nicméně ani vítězství 3:1 klokanům nestačilo. Hattrick přečkal nervydrásající finiš duelu a díky jednogólovému náskoku si zajistil místo v semifinále. Jediným střelcem Brna ve druhém utkání čtvrtfinále se stal opět Eliáš. Jeho hodnocení i komentář kouče Lukáše Patáka sledujte ve videu níže.

Hattrick postupem do semifinále splnil první větší cíl na svojí cestě za úspěchem – dostat se do nedělního programu finálového turnaje. V něm může pokračovat až do bitvy o zlato, proti ale bude Mladá Boleslav. Středočeští dorostenci v sobotu vyřadili Vítkovice po výhrách 4:3 a 3:2, přičemž stanuli právě proti FBŠ.

Semifinále se už hrálo pouze na jeden zápas, a byli to Středočeši, kdo dosáhl na vysněný postup do boje o republikové zlato. Hattrick doháněl mírnou ztrátu a srdnatě se rval až do poslední minuty, soupeř ale nakonec zvítězil 7:5.

O kousek lepší skóre nakonec mluvilo také ve prospěch Tatranu Střešovice, se kterým se FBŠ utkalo v bitvě o bronzové medaile. Výsledek byl 4:1 pro Pražany, když Hattrick inkasoval tři góly v závěrečné třetině. Tím završil otočku z 0:1 a mohl slavit.

Hattrick ovšem může být hrdý, v jakém stylu završil ročník 2022/23. Historické umístění mezi nejlepší čtveřici dorostenecké kategorie je kolosální úspěch a obdivuhodný výsledek, na němž lze stavět do budoucna.