Napsal 28. března 2023 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Šiška: Pro Butchis jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem

Herně na tom florbalisté Hattricku Brno nebyli vůbec špatně, přesto se do finále soutěže nepodívají. V semifinále je vyřadil vítěz základní části první ligy, jímž bylo překvapení sezóny Butchis. Nejen o něm mluvil v hodnocení trenér Jihomoravanů Simon Šiška.

Šiška: Pro Butchis jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem

„Pocity nemohou být jiné než zklamání. Možná o to větším zklamáním je, že si myslím, že jsme byli v celé sérii minimálně vyrovnaným soupeřem. V mnoha fázích a ohledech si dovolím tvrdit i lepší,” říkal po posledním duelu semifinále Simon Šiška. Zároveň však uznává, že výsledek 0:3 na zápasy v neprospěch jeho mužstva není náhodou.

„Hrát si na to, že jsme byli lepší a výsledek je strašně nefér, asi nemůžeme. Je tam nějaký faktor, který Butchis měl na svojí straně, a tak tímto způsobem vyhrál,” hodnotil brněnský kouč. Podle něj se semifinále lámalo především v detailech. „Série nebyla 0:3 proto, že bychom byli horší, neuměli se na soupeře připravit a že bychom nevěděli, co proti němu hrát,” doplnil Šiška.

Celý rozhovor s hlavním trenérem Hattricku Brno sledujte ve videu níže. Na našem YouTube kanálu navíc najdete i další rozhovory po rozhodujícím třetím semifinále.