Napsal 22. března 2023 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Individuality semifinále: Kdo dosud potrápil Butchis?

Semifinále první ligy se možná zatím nevyvíjí podle představ, stále však není nic ztraceno. Florbalisté Hattricku Brno budou v sobotu doma čelit mečbolu Butchis potom, co padli v úvodních dvou duelech série. Která jména na straně FBŠ mohou ještě nastartovat otočku?

Individuality semifinále: Kdo dosud potrápil Butchis?

Při pohledu na individuální statistiky to určitě nejsou takové bodové žně, jaké zažívalo Brno ve čtvrtfinále proti Letce. Tentokrát je to přesně naopak – dva zápasy odehrány, vítězství žádné a nepříznivý součet skóre 6:14. Rozhodně nešlo o žádné herní ani výsledkové propadáky, přesto bude potřeba doma ukázat o několik levelů lepší výkon, aby sezóna pokračovala.

Kdo by mohl pomoct z nepříznivé situace ven? Jedním z adeptů je třeba kapitán Marek Fuchs, jenž se činil především ve druhém střetnutí s Butchis. V něm se trefil hned dvakrát a doplnil asistenci, kterou zaznamenal při prvním semifinále.

„Vizuálně musel zápas vypadat hrozně vyrovnaně. Myslím si, že jsme tam měli spoustu pasáží, kdy jsme byli lepší než soupeř. Bohužel Butchis je v aktuální sezóně ve formě,” uznal po dosud posledním semifinále právě Fuchs.

Naděje svítá například také u Tomáše Broma, který patřil k obrovským tahounům čtvrtfinálové série. A co se týče Pražanů v nynější fázi play-off, proti nim se už předvedl jednou trefou a přihrávkou na gól. Potenciál dříme také v autorovi dvou asistencí Matěji Bednářovi.

Borců, kteří však mohou oživit brněnskou hru, je v sestavě také spousta dalších. Mimochodem se nesmí zapomínat ani na fantastického Filipa Létala, jehož zastila vyřazovací fáze v parádní formě a proti Butchisu zatím má celkovou úspěšnost zásahů na 82 procentech.

Hattrick semifinálovou sérii první ligy ještě nikdy v historii neprohrál, teď mu takový výsledek hrozí více než kdykoliv předtím. Jak na krizovou situaci zareagují svěřenci kouče Simona Šišky přímo na hřišti?

Klíčové třetí měření sil je na programu v sobotu 25. března, a to od 17.00 v malé hale ve Vodově ulici, jež relativně nově nese název STAREZ ARÉNA VODOVA. Případný čtvrtý duel by startoval o den později v 18.30 na hale CESA VUT.