Napsal 15. března 2023 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Skvělé výkony dorostenců! V play-off zatím dominují

Dvěma drtivými úspěchy se prezentovali na startu play-off dorostenci Hattricku. V úvodní sérii vyřazovací fáze s Třebíčí dali dvakrát deset gólů a více, což jim zajistilo naprosto hladký postup do další fáze. Tam bude čekat jeden z velkých jihomoravských rivalů.

Hattrick odváděl po celý ročník fantastickou práci, když se svými výkony zařadil mezi nejužší špičku nejvyšší dorostenecké ligy ve svém regionu. Právě to mu zajistilo příznivé postavení do play-off, které mu určilo Snipers Třebíč ze spodních pater tabulky.

Brněnští hráči šli do dvojutkání jako velký favorit, což chtěli potvrdit také přímo na palubovce. A to se jim i podařilo, když v obou zápasech nastříleli svému protivníkovi dvouciferný debakl. Celkově tak postoupili v celkovém součtu 26:1, co se týče skóre, a pokusí se velkolepou formu prokazovat i nadále.

V prvním duelu, který se uskutečnil na půdě soupeře, se Hattrick gólově rozjel od sedmé minuty, kdy se zařadil mezi přesné střelce Jáchym Eliáš. Ten stejný borec se pak prosadil ještě čtyřikrát a vedle dalších pětibodových lídrů Jakuba Vařechy, Michala Horáka (oba 1+4) či Matyáše Gryce (4+1) byl tím, kdo dovedl Hattrick k vítězství 16:0. Do odvety tak bylo de facto rozhodnuto o postupu FBŠ.

Ani vysokým náskokem se však Hattrick nenechal uspokojit. Také v odvetě podal velmi zodpovědný výkon a gólově si ještě výrazně přilepšil. Měření sil tak dovedl k výhře 10:1, kdy střetnutí vévodil autor čtyř tref Vařecha. Opět se dařilo také Eliášovi, byť tentokrát se zaměřil spíše na asistence při statistice 1+3. Brňané tak prošli prvním kolem play-off s velkým přehledem a těší se na další výzvy.

„Jsem rád, že i přes velký náskok z prvního zápasu jsme do utkání vstoupili koncentrovaně a dokázali předvádět kvalitní hru na balonku, ač v pomalejším tempu. Díky soupeři za sérii, rozhodčím a divákům za dnešní zápas. My si jdeme odpočinout a připravit se na Znojmo,” řekl bezprostředně po druhém úspěchu trenér Lukáš Paták.

Další překážkou pro dorostence Hattricku se tak stane Znojmo, které v tabulce kvalifikačních bodů po základní části bylo těsně nad brněnským družstvem. Zatímco Hattrick měl bodů 40, jejich nadcházející rival 46. Dá se tedy očekávat náročná série, která však zároveň bude divácky atraktivní a přinese spoustu vypjatých momentů.

Doma se dorostenci proti Znojmu představí v sobotu 18. března od 15.15, hrát se bude ve sportovní hale CESA VUT. O den později potom proběhne odveta ve Znojmě, kde se začíná v 17 hodin. Dále postoupí tým, který bude mít ze vzájemného dvojzápasu lepší součet skóre.

Výsledky 1. kola play-off dorostenců

Snipers Třebíč – FBŠ Hummel Hattrick Brno U17 0:16 (0:5, 0:8, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Eliáš (Loučka), 10. Daněk (Milichovský), 14. Gryc (Horák), 15. Loučka (Vařecha), 15. Loučka (Horák), 16. Gryc (Vařecha), 18. Eliáš, 20. Gryc (Vařecha), 23. Eliáš (Gryc), 24. Horák (Vařecha), 27. Vařecha (Loučka), 30. Gryc (Horák), 30. Eliáš (Horák), 32. Spousta (Koch), 35. Eliáš (Spousta), 37. Spousta. Trestné minuty: 0:2. Využití: 0:0. Střely: Petr Jindra, Michal Pazderník. Rozhodčí: 8:31.

FBŠ Hummel Hattrick Brno U17 – Snipers Třebíč 10:1 (6:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Eliáš (Gryc), 3. Šikula (Milichovský), 5. Vařecha (Horák), 5. Milichovský (Šikula), 12. Vařecha (Eliáš), 14. Vařecha (Eliáš), 22. Vařecha (Eliáš), 35. Kroutil, 40. Šikula (Spousta), 41. Lank (Kroutil) – 5. Čaloud. Trestné minuty: 0:0. Využití: 0:0. Střely: 28:11. Rozhodčí: Tomáš Húska, Pavel Vích.