Napsal 13. března 2023 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Konečně jsme zapli play-off mód, těší Filipa Létala

V obou zápasech předvedl Filip Létal skvělý výkon, kterým podpořil rozjetý Hattrick v cestě za postupem. O víkendu zaznamenali brněnští florbalisté klíčová vítězství nad Letkou, která je posunula do semifinále první ligy. Jak hodnotili sérii právě brankář FBŠ s trenérem Simonem Šiškou?

Konečně jsme zapli play-off mód, těší Filipa Létala

Hattrick šel do dvojzápasu v Ostravě za stavu 1:1 na zápasy. Tedy ve chvíli, kdy měli Jihomoravané na kontě výhru 8:2, ale také neúspěch 2:9. „Po prvním víkendu jsme si řekli, co bylo špatně a co na ně bude platit. Letka celou dobu nic nezměnila, když hrála jenom osobku,” podotkl brankář Filip Létal po postupu mezi nejlepší čtveřici soutěže.

„Hlavní bylo, že jsme zapli a konečně jsme hráli play-off mód. Po čtyřech letech jsme se dostali do těch zápasů, které chceme hrát. Po sériích o udržení v superlize jsme zpět v bojích o postup. Užili jsme si to a hráli jsme na své hranici,” dodal Létal.

Radost panovala také u kouče Simona Šišky, pro něhož šlo o vůbec první vítěznou sérii play-off v roli hlavního trenéra mužstva. „Jsem rád, že jsme naši kvalitu přenesli do výsledků, kdy tři z nich byly velmi jednoznačně na naši stranu. Odpovídaly tomu, jak každé z těch utkání vypadalo,” vyzdvihl Šiška.

Kde viděl problém při jediné porážce od Letky v sérii? Nejen toto si můžete poslechnout v kompletních ohlasech, které proběhly na půdě Letky přímo po postupovém výsledku v neděli večer. Další výzvou bude semifinále první ligy s Butchisem, které začne dvěma souboji v hale Jedenáctka o nadcházejícím víkendu 18. a 19. března.