Napsal 10. března 2023 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Zrodí se postup? Hattrick čeká pokračování proti Letce

Čtvrtfinále první ligy mužů je v plném proudu, a rozhodně není nouze o zajímavé momenty. Výjimku netvoří ani série Hattricku s Letkou, která je po úvodních soubojích vyrovnaná 1:1 na zápasy. Podaří se některému z týmů ulovit postup právě o nadcházejícím víkendu?

Zrodí se postup? Hattrick čeká pokračování proti Letce

Už před otevíracím duelem série bylo jasné, že dojde na pořádně vyrovnané bitvy. Vždyť na čtvrtý Hattrick po základní části zbyla pátá Letka, jež měla v tabulce jenom o čtyři body méně než Brňané. A předpoklad atraktivní série se velmi záhy potvrdil.

Premiérový zápas v play-off mezi oběma soupeři byl dlouho relativně těsný. Po čtyřiceti minutách sice vedli Jihomoravané, ale nijak výrazně – 3:2. V závěrečném dějství však domácí mančaft rozjel brankostroj, který se zastavil až na podobě 8:2. To již byl výsledek, jenž mohl nejednoho fanouška ukolébat, že ve zbytku čtvrtfinálové série půjde všechno snadno.

Jenže pouhý den poté se ukázalo, že původní předpoklady vůbec neplatí. Letka sice ve druhém čtvrtfinále prohrávala, nicméně skóre brzy otočila a výsledek byl v její prospěch ještě drtivější než v sobotu z pohledu Brna. Hosté totiž dominovali 9:2.

Vyřazovací fáze tak zatím potvrzuje remízovou bilanci, kterou měla mužstva ze vzájemných utkání v základní části. Také během ní jednou uspěla Letka, jednou Hattrick. Otázkou však je, jak pohne se sérií její stěhování do domácího prostředí Letky. Hattrick čeká cesta do sportovní haly Sareza v Ostravě, kde se již v sobotu bude hrát o mečbol.

„Musíme se nachystat na to, že duely v Ostravě budou vypadat herně velmi podobně jako nedělní zápas v Maloměřicích. Soupeř se pravděpodobně bude snažit hrát fyzicky a asi už více z nějaké zabezpečené obrany,” sdělil své dojmy trenér Simon Šiška po úvodním víkendu play-off. Důležitá podle něj bude příprava na to, že Letka bude čekat na chyby Hattricku.

„Je potřeba zlepšit rozhodnutí na útočné polovině, být trpěliví a trošku zlepšit návraty a reakce po ztrátě míčku,” dodal Šiška směrem k výjezdnímu víkendu. Pokud by Brňané z něj vytěžili dvě vítězství, budou moct slavit postup do semifinále první ligy. Dvě porážky by naopak znamenaly konec sezóny a radost Letky. V případě bilance výhra + porážka by následovalo rozhodující páté utkání během příštího týdne.

Na straně Hattricku ovšem stojí nenápadná statistika, kterou by bylo super zopakovat také tentokrát. FBŠ totiž dosud nikdy neprohrálo třetí ani čtvrté čtvrtfinále první ligy, pokud ho absolvovalo na půdě soupeře. Doma naopak pokaždé tyto mače v pořadí prohrálo.

V sérii je zatím nejproduktivnějším hráčem Michal Hložanka oblékající dres Letky. Za Hattrick pak je na prvním místě seřazena hned šestice jmen se dvěma body, kde nechybí ani dvoubrankový střelec Nikolas Zouhar či autor stejného počtu asistencí Tomáš Brom.

Podaří se posunout čtvrtfinále k vítěznému konci, či nás čeká úplně jiný vývoj série? To se ukáže v sobotu 11. a neděli 12. března, kdy Letka hostí Hattrick ve sportovní hale Sareza Ostrava. Oba dny se začíná od 18.00.

Související utkání
3:12
(0:6, 2:0, 1:6)
Sobota 11. března 2023, 18:00
SH Sareza Ostrava
Související utkání
1:9
(0:2, 1:4, 0:3)
Neděle 12. března 2023, 18:00
SH Sareza Ostrava