Napsal 10. února 2023 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Poslední trip vede na Start98, bude tentokrát klidněji?

Chvilku měli klid, teď už ale míří znovu do akce. Předposlední kolo první ligy čeká florbalisty Hattricku, kteří tentokrát jedou ven. Na Jižním Městě se střetnou se Startem98, proti němuž to bylo minule dost divoké. Bude průběh utkání tentokrát jiný?

Poslední trip vede na Start98, bude tentokrát klidněji?

Předchozí kolo přineslo něco, na co Brňané dlouho čekali – vítězství. Hattrick doma nastřílel šestku Letce a uzavřel nepříznivou sérii čtyř porážek za sebou. Zároveň šlo o vůbec první výhru Jihomoravanů v novém kalendářním roce. Prostě všechno se sešlo v nejdůležitější chvíli, aby se situace obrátila k lepšímu.

Svěřenci kouče Simona Šišky tak stabilizovali svoji pozici mezi nejlepší čtverkou tabulky. Konkrétně odskočili do pětibodového trháku před jejich nejvážnějším pronásledovatelem z Českých Budějovic. V případě vzájemné bilance při rovnosti bodů by na tom byli lépe Brňané, takže jim stačí ze zbývajících dvou kol pouze bod, aby měli jistotu, že zahájí play-off doma.

„Zápas s Letkou se nám povedl, i když v první půlce zápasu jsme se až na Víťu (Máčka, pozn. red.) nedokázali prosadit. Nakonec jsme tedy trpělivostí a hlavně konečně kvalitní obranou duel poměrně v klidu vyhráli,” vrací se k uplynulé bitvě obránce Jiří Hájek. A vnímá, že příznivý výsledek může být odrazovým můstkem k lepším zítřkům.

„Jsme rádi, že jsme se konečně vrátili na vítěznou vlnu. Musíme se na ni ale udržet, jak do konce základní části, tak i potom v play-off,” předesílá Hájek. Konec dlouhodobé fáze sezóny se totiž blíží a kromě vyhecovaného domácího derby s Bulldogs, jež je na programu 18. února, chybí absolvovat už jenom venkovní utkání se Startem98. S mančaftem, který posledně nadělal Hattricku hodně starostí.

Vraťme se o tři měsíce zpátky. Třináctého listopadu se sice hrálo finále mistrovství světa mužů s českou účastí, nicméně ve stejnou dobu bojoval také Hattrick právě s pražským rivalem. Skóre se přitom vyvíjelo mizerně, když necelých sedmnáct minut před koncem Start98 vedl komfortně 6:1. Pak ale přišel bod zlomu a stav se začal otáčet.

Hattricku výrazně pomohla přesilovka pěti proti třem, díky níž trestal a snižoval. Tempo navíc udržel také v následujících momentech a v čase 58:10 se dotáhl na remízu, což vypadalo nedlouho předtím jako totální sci-fi. A hřeb večera měl teprve přijít, jelikož Hájek vstřelil klíčovou trefu na 7:6. Obrat byl dokonán, body zůstaly v Brně.

„Minule se Startem jsme dostali nezdravě moc laciných gólů. Pak jsme museli horko těžko dotahovat, což se nám naštěstí podařilo, ale v nynějším zápase musí být naše obrana rozhodně lepší. Měli bychom jasně od začátku dominovat na hřišti i ve skóre,” doufá Hájek.

Start98 rozhodně bude mít velkou touhu po úspěchu, protože z jedenáctého místa je jen o skóre mimo předkolo play-off. Jakýkoliv bodový zisk mu tak může zajistit velkou výhodu proti Znojmu a Troopers, kteří jsou jeho přímými konkurenty. Pražský klub si ovšem musí dávat (stejně jako všichni ostatní ze spodku tabulky) pozor na třináctý Chomutov, který také může ještě zahrozit.

Hlavním tahounem „Startíčku” je Martin Fenik, který se 31 body vévodí týmové produktivitě. Navíc je také nejlepším členem mužstva, co se týče jeho osmnácti gólů a třinácti asistencí. Zato ofenziva Hattricku stojí především na Tomáši Bromovi (14+19) s Reném Slezákem (12+15). Není ale pochyb, že nebezpečná bude směrem dopředu i řada dalších jmen.

Jak dopadne jeden ze zbývajících soubojů základní části? Měření sil je na programu v sobotu 11. února, a sice od 19 hodin ve sportovní hale Jižní Město.

Související utkání
8:0
(4:0, 0:0, 4:0)
Sobota 11. února 2023, 19:00
SH Jižní Město