Napsal 3. února 2023 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

Do Brna přiletí Letka. Jaký recept na soupeře vidí Sládeček?

Hattrick se vrací zpátky domů. Svěřenci trenéra Simona Šišky se chystají na předposlední domácí zápas základní části, ve kterém se poperou o návrat na třetí místo první ligy mužů. Přijďte je podpořit do sportovní haly Maloměřice i vy, kde v sobotu večer nastoupí proti Letce!

Do Brna přiletí Letka. Jaký recept na soupeře vidí Sládeček?

Už je to nějaká doba, co se brněnští hráči naposledy radovali z domácího vítězství. Naposledy ho zažili ještě před Novým rokem – konkrétně 11. prosince 2022, kdy dovedli k úspěchu měření sil s Gullivers. Potom přišly ještě tři body z půdy Aligators, jenže potom už šul nul. Aktuální série má podobu čtyř porážek za sebou.

Minulý víkend to Hattricku nevyšlo v Chomutově, kde protivníkovi podlehl 2:4. Moc gólů nepadalo, ale ani to nemohla být pro Jihomoravany útěcha. Body totiž opět neurvali a mohli být rádi, že nikdo z přímých konkurentů na příčkách pod nimi nápodobně neslavil. Na páté Gullivers i šesté České Budějovice tak FBŠ stále hájí náskok tří bodů. Na třetí Bulldogs mu přitom schází jen body dva.

Přestože vítězství Hattricku unikají, před týdnem o sobě dal vědět slušným individuálním výkonem bek David Sládeček. Podařilo se mu skórovat i zapsat asistenci, nicméně tentokrát by určitě rád jako celý tým atakoval spíše kolektivní úspěch. „Nesmíme na sebe vytvářet zbytečný tlak. Chybí nám góly, ale víme, že je dávat umíme a potřebujeme si přenést kvalitu zakončení z trenálu do zápasu,” říká osmadvacetiletý tahoun.

S Letkou to však opět bude těžký souboj. Mužstvo hrající svá domácí utkání v Malých Hošticích, což je evidenční část Opavy, se pere na sedmé pozici soutěže. Pouhých šest bodů pod aktuálním ziskem Hattricku. Pro brněnské hráče je výstrahou i předchozí vzájemný duel, který Letka zvládla 8:4. Velký podíl na výhře měl Dominik Hubl (1+2), jehož doplnil snajpr Tomáš Hanzlík (2+0).

„Jak Letku charakterizovat? Upřímně nevím. Celou sezónu se mi zdá, že se v soupeřích nedá moc vyznat. Kromě jediného týmu v lize absolutně chybí konzistentní výkony,” je přesvědčen Sládeček. Přesto obránce k předcházející společné bitvě zabrousil. „Jejich jedinou předností může být fakt, že nás v minulém zápase dost trapně porazili. Měli bychom jim to vrátit,” necouvá Sládeček před výzvou.

V sezónních statistikách může načnout čtvrtou desítku kanadských bodů Tomáš Brom. Právě on má aktuálně přesně třicet bodů (13+17), což mu s přehledem stačí na pozici týmového lídra. Jeho nejbližším pronásledovatelem je René Slezák se šestibodovým odstupem (9+15). Ten však vyhlíží jubilejní desátou trefu v základní části 2022/23. Na dvacítku bodů může svůj počet zakulatit Jonáš Kůra (12+7).

Ve statistikách první i druhé nejvyšší soutěže za Hattrick může dosáhnout na padesát bodů Lukáš Vlach, jenž momentálně má 27 gólů a 20 asistencí. Padesátka v kolonce ligových utkání pak čeká na Matěje Bednáře.

Na utkání s Letkou vás srdečně zveme, protože jen s bombastickou podporou přímo v hledišti může Hattrick pomýšlet na výhru! Dorazte tak v sobotu 4. února do sportovní haly Maloměřice, kde souboj s FBC Letka odstartuje přesně v 19 hodin.

Zároveň připomínáme i nedělní program, kdy ženy Hattricku hrají od 18.00 derby se Židenicemi. Více informací naleznete v oficiální facebookové události tohoto víkendu ZDE.